کتابخانه مشارکتی زندان گرمسار افتتاح شد

نخستین کتابخانه مشارکتی شهرستان گرمسار در محل زندان گرمسار افتتاح و مورد بهره‌برداری مددجویان قرار گرفت.

به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی، کتابخانه مشارکتی زندان گرمسار با حضور مدیران کل زندانها و کتابخانه‌های عمومی استان سمنان افتتاح شد.

در مراسم گشایش کتابخانه مشارکتی زندان گرمسار، عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان سمنان با تقدیر از توجه مدیر کل و مسئولان کتابخانه‌های استان به مقوله کتاب و کتابخوانی در بین زندانیان، خواستار ارتقاء همکاری‌های دو طرف شد.

علیرضا شاه حسینی مدیر کل کتابخانه‌های استان سمنان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این کتابخانه  نوزدهمین کتابخانه مشارکتی استان و هفتاد و دومین کتابخانه عمومی استان به شمار می‌رود گفت:  مطمئناً استقبال مددجویان از این کتابخانه فضای زندان را متحول خواهد نمود.

وی با بیان اینکه ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار  نسخه  کتاب در کتابخانه‌های استان موجود می‌باشد خاطرنشان کرد: در کتابخانه‌های مشارکتی زندانهای استان نیز مجموعا ۱۳۳۴۰ جلد کتاب موجود می‌باشد که از این تعداد ۲۱۰۰ جلد مربوط به کتابخانه زندان گرمسار است.

شاه حسینی در پایان گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان آمادگی دارند در خصوص برنامه‌هایی مانند نشست کتابخوانی در بین مددجویان و نیز برگزاری مسابقات کتابخوانی و اهداء جوایز به مددجویان برگزیده با زندانهای استان همکاری کنند.

در بخشی از این مراسم مدیر کل کتابخانه‌های استان سمنان ۵۰ جلد کتاب به کتابخانه مشارکتی زندان گرمسار هدیه کرد.

در این مراسم، علاوه بر مدیران کل زندانها و کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، نیکپو رییس زندان و برخی از مسئولین شهرستان گرمسار نیز حضور داشتند.

خواندن 892 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...