به گزارش مرکز اطلاع رسانی یگان حفاظت سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، نشست تعاملی فرمانده و معاونین یگان حفاظت سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با مدیرکل، معاونین ستادی و روسای زندانهای استان تهران در سالن جلسات یگان حفاظت سازمان برگزار شد.

برپایه این خبر؛ این جلسه چهار ساعته با هدف بررسی نقاط قوت، ضعف، آسیب ها و چالش های حوزه ماموریت های یگان حفاظت زندانهای استان تهران و همچنین چگونگی اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اساس دستور العمل های ابلاغی ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر نگهداشت، بکارگیری، حسن رفتار فرماندهان، پرنمودن اوقات فراغت و نیز افزایش خلاقیت و مهارت آموزی کارکنان وظیفه برگزار گردید.

در این دیدار سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان ضمن عرض خیر مقدم به مدیر کل، معاونین و روسای زندانهای استان تهران و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در جلسه به بیان شرایط و وضعیت فعلی یگان های حفاظت اداره کل و زندانهای آن استان پرداخته و بر لزوم استمرار آموزش ضمن خدمت کارکنان کادر و وظیفه تاکید نمود.

گفتنی است در این نشست محبی مدیرکل زندانهای استان تهران آمادگی خود را بمنظور هرگونه همکاری و تعامل در راستای ارتقاء توان رزمی و عملیاتی یگان های حفاظت زندانها و بهبود شرایط نگهداشت کارکنان وظیفه اعلام نمود.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با هدف ساماندهی مباحث حوزه بهداشت و درمان و متادون مددجویان مجتمع اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان،  رضازاده رییس بهداشت و درمان اداره کل در معیت فرزادی مدیر مجتمع و جمعی از مسئولین از مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ بازدید نمودند.

 

 

در ابتدای این بازدید طرفین در مورد مباحث بهداشت و درمان و ارتقاء خدمات رسانی به مددجویان از جمله ساماندهی اقدامات درمانی، ویزیت کامل مددجویان جدیدالورود و تشکیل پرونده اولیه پزشکی برای آنان، ارتقاء امور درمانی مددجویان، مباحث بیماریابی و شناسایی مددجویان مصرف متادن و تشکیل تیم درمانی متادن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

بعد از این جلسه معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان با حضور در واحد قرنطینه از اندرزگاه های مختلف بازدید نمود .در این بازدید مقرر گردید تیمی متشکل از پزشک، روانشناس و بهیار ضمن نظارت کامل بر شرایط زندانیان مستقر در قرنطینه بر روند مباحث متادون مددجویان جدید الورود و تشکیل پرونده اقدام نمایند و دکتر اسمعیلی جهت مشاهده نتیجه اقدامات و ارزیابی عملکرد تیم متادون ظرف دو هفته دیگر ار مجتمع بازدید نمایند.


در ادامه بازدید کنندگان با حضور در واحد بهداری مرکزی در جریان اقدامات عمرانی مصوبات قبلی قرار گرفتند.

آیت الله رئیسی در دومین شامگاه ماه مبارک رمضان با حضور در کانون اصلاح و تربیت تهران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کانون، از نزدیک در جریان آخرین فعالیتهای آن قرار گرفت و در فضایی صمیمی با مددجویان و مربیان به گفتگو پرداخت.

در این بازدید که بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، جهانگیر رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محبی مدیرکل زندان‌های تهران و دیگر مسئولان سازمان زندان‌ها رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کردند، آیت الله رییسی با حضور در کارگاه‌های کانون اصلاح و تربیت از جمله سفالگری، عروسک سازی، نجاری و جوش پرس، از نزدیک در جریان مسایل و وضعیت مددجویان قرار گرفت و در فضایی صمیمانه به گفتگو با آن‌ها پرداخت.
 

در ادامه این بازدید،  رئیس قوه قضاییه با حضور در کارگاه‌های معرق کاری، از نزدیک در جریان فعالیت‌های مددجویان قرار گرفت و با مددکاران نیز به گفتگو پرداخت.

 

 

آیت الله رئیسی پس از این بازدید و بعد از اقامه نماز ، دومین شب از ماه مبارک رمضان را در کنار مددکاران افطار نمود و به سخنرانی پرداخت.

 

 

رئیس قوه قضاییه حضور در این کانون را فرصتی ارزشمند دانست و خطاب به مددجویان جوان بیان داشت: توفیق شد در این ایام عزیز و ماه مبارک، در جمع شما عزیزان باشیم که به هر علت  محکوم به حضور در این مکان شده اید.
 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هر انسانی بنا به دلایلی همچون فکر بد یا دوست بد، همکار و همنشین بد امکان دارد به انحراف و گناهی کشیده شود تصریح کرد: خدا را شکر که برای شما زمینه ای فراهم شده تا با حضور در این کانون و تحت آموزش و تربیت مربیانی دلسوز و در فضایی توام با کار و تلاش و حرفه آموزی؛ با خدای خود عهد ببندید و بازگشتی دوباره را به زندگی سالم و پاک تجربه کنید.
 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت قدر دانستن فرصتها و لحظات ناب زندگی و حیات در رقم خوردن سرنوشت انسانها بیان داشت:هر زمان که انسان موفق شود با توبه و با عنایت الهی به خود آید و به خدای خود برگردد،آن لحظه، لحظه سرنوشت و غنیمتی برای رستگار شدن است و بی تردید خداوند متعال توبه پذیر است بویژه در این ماه مبارک که ماه امید است.

 

 

آیت الله رئیسی با تقدیر از زحمات و مجاهدات مدیران، کارکنان و مربیان سازمان زندانها و کانون اصلاح و تربیت جوانان خاطر نشان کرد: این کار و تلاش شما عزیزان تداعی کننده و یادآور آیه" وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا" (هـر كـس نفسی را زنـده كـنـد گويا همه مردم را زنده كرده است(مائده 32) است؛  یعنی شما با تربیت و حرفه آموزی به نوجوان و جوانی که تا دیروز مجرم و خلافکار بوده و الان مددجو است در واقع نه تنها او را بلکه همه جامعه را نجات می دهید و از شر آسیبهای بیشتر می رهانید.
 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و اعطای گواهی فنی-حرفه ای به مددجویان ادامه داد: اینکه در کنار این آموزش، مدارک و گواهینامه مهارت نیز به مددجویان اعطا می شود تا بعد از بازگشت به دامان جامعه شغلی آبرومند داشته باشند و به ارائه خدمت بپردازند،کاری بسیار ارزشمند و دارای اجر و ثواب است

 

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه الحمد لله میزان جمعیت این کانون نسبت به نرخ جمعیت تهران، زیاد نیست افزود: آرزوی ما اینست که دفعه بعد که در این کانون حاضر می شویم جمعیت از این هم کمتر باشد و به نقطه ای برسیم که کمترین زندانی را بویژه در میان جوانان داشته باشیم چراکه جای جوانان ما اینجا نیست و آنها باید به امور بسیار مهمتر در خانواده و عرصه جامعه بپردازند.
 

رئیس قوه قضاییه در پایان ضمن تقدیر مجدد از  زحمات همه کارکنان و مربیان این کانون و همچنین رئیس سازمان زندانها و معاونان و مدیران و کارکنان این سازمان در گستره کشور،اظهار کرد: همه این امکانات و سرمایه ها در اینجا جمع شده تا این جوانانی که به هر دلیلی به وادی خلاف کشیده شده اند را متحول کند  و آنها را به دامان خانواده و جامعه و یک زندگی پاک و سالم برگرداند و در این شب عزیز ماه رمضان از خداوند متعال می خواهیم به همه ما توفیق توبه و خدمت عطا نموده و مورد عفو و بخشش خویش قرار دهد.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با حضور محبی مدیر کل زندانهای استان، اسمعیلی معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل، خرمگاه رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج استان، فرزادی مدیر مجتمع و جمعی از مسئولین و کارشناسان حوزه های بهداشت و درمان، اشتغال و حرفه آموزی، مرکز مراقبت بعد از خروج، فرهنگی و مددکاری اداره کل و مجتمع، اولین جلسه حوزه معاونت سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ برگزار شد
محبی مدیر کل زندانهای استان در ابتدای این جلسه با قدردانی از تلاشهای انجام گرفته در زمینه اصلاح و تربیت مددجویان درزندانها انتصاب آقای اسمعیلی به عنوان معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان را تبریک گفت.

 

مدیر کل زندانهای استان در ادامه همه تلاشهای حوزه سلامت در زندانها را انجام خدمات بازپرورانه و ارتقاء توانمندی اجتماعی مددجویان با استفاده از پرورش سلامت روحی و روانی دانست و بر نقش سلامت روان در زمینه رشد خلاقیت و آرامش کانون وجودی انسان اشاره نمود.
در ادامه اسمعیلی معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت اصلاح و تربیت زندانیان و ارتقاء خدمات رسانی بهتر در بخشهای مختلف به مددجویان عنوان نمود و افزود: با توجه به حجم جمعیت کیفری مجتمع این جلسه برای اولین بار در این ندامتگاه برگزار شد تا با شرکت مسئولین و کارشناسان بخش های مختلف ضمن شناسایی کمبود ها و معظلات حوزه های مختلف تصمیمات لازم جهت کاهش آسیب در حوزه های مختلف گرفته شود.
در ادامه شرکت کنندگان در جلسه در مورد مسائلی همچون راه اندازی و تجهیز لوازم بهداری مرکزی مجتمع، بهبود خدمات اجتماعی به زندانیان و خانواده های ایشان، بهبود شرایط اشتغال و حرفه آموزی مددجویان با گسترش کارگاه های اشتغال، مهمترین مسائل حوزه فرهنگی و … به تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم جهت اجرا گرفته شد.

 

 

با حضور مدیر کل محترم زندانهای استان ، مدیرکل محترم دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور ، معاون محترم سلامت اصلاح و تربیت، دکتر افروز از اساتید ممتاز دانشگاه تهران،شفیعی پور معاون آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و تمامی معلمان شاغل در سطح زندانهای استان از مقام شامخ معلمین تجلیل شد .

در این همایش مصطفی محبی مدیر کل زندانهای استان تهران با بیان این نکته که ۵۲ معلم در مراکز آموزشی سطح زندانهای استان مشغول به تدریس بوده الویت آموزش کلاسیک در زندانها را یادآور شد و گفت : معلمی در هر شریطی کاری بس خطیر و بسیار حساس می باشد که این شغل اگر مقرر شود در میان مددجویان زندانها باشد حساسیت آن چند برابر می شود چرا که کار با قشر آسیب دیده و بزهکار مددجویان در قالب تدریس و آموزش تبحر و انعطاف خاصی را می طلبد .

 

مدیر دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور در ادامه با انبیایی خواندن شغل معلمی از ابتدای خلقت به بیان آیات و احادیث پیرامون تعلیم و تربیت پرداخت و افزود : پیامبران و اولیاء الهی در تمامی ادیان در چهارچوب مصلح به آموزش در میان امت های خویش برگزیده شده اند که نقش والای تعلیم و تهذیب و تحصیل را در جوامع بشری نشان می دهد .

حجت الاسلام رستمی در ادامه خاطر نشان کرد : تنها در صورتی ما شاهد تاثیر گزاری شگرف و عمیق بین معلم و متعلم خواهیم بود که در آن متعلم با تمام معنا معلم خویش را ناجی و ناصح ومصلح خویش بداند در غیر این صورت نقش آموزش و پرورش کاملا عقیم و گاه مضر خواهد بود.

 

دکتر افروز نیز در سخنانی به مهندسی رفتار با محوریت آموزش موثر به بیان تجربیاتی مثبت و راهکارهای پیشنهادی در اصلاح و تربیت مددجویان در زندان ها گریزی زد و گفت : با توجه به مطالعات انجام شده در بحث آموزش و اصلاح مددجویان با قاطعیت می توان ابراز داشت تا زمانی که محبوبیت ، مقبولیت و موفقیت در میان معلمان تبلور پیدا نکند انتظار آموزش موثر و تغییر در متعلمان امری عبث و بیهوده است .

 

در پایان با اهداء لوح سپاس و هدایایی از معلمان حاضر در جلسه تجلیل شد .

با حضور مدیر کل زندان های استان ، مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ، سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت و روحانیون شاغل در سطح زندان های استان طی برگزاری کارگروه های از پیش تعیین شده در محل مرکز آموزش منطقه ۷ سازمان زندان های کشور تشکیل جلسه دادند.

 

مدیر کل زندان های استان در ابتدای جلسه با بیان این مطلب که ۶۰ روحانی فعال به صورت تمام وقت هم اکنون در سطح زندان های استان مشغول به فعالیت هستند از روحانیت در زندانها به عنوان سنگ های صبور و نمادهای مهربانی و پذیرش یاد کرد و افزود : دست آوردهای فرهنگی و مذهبی در زندانهای استان از جمله در حوزه ستاد اقامه نماز که تقریباً هر ساله به عنوان دستگاه برتر اجرایی در استان منتخب می شویم مرهون زحمات قشر معزز روحانیت می باشد .

مصطفی محبی به وجود ۲۱۷ نمازخانه در زندانهای استان اشاره کرد و گفت : روحانیون شاغل در زندان ها با ظرافت خاصی گزینش گردیده اند که این امر نشان از اختصاصی بودن اصلاح و تربیت بر مبنای آموزه های مذهبی در میان مددجویان می باشد .

 

 

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور نیز در ادامه به خط مشی اقدامات فرهنگی و تربیتی اشاره نمود و به اختصار و اختصاص به مباحث فرهنگی و تربیتی از جمله سیاست گزاری در حوزه های قرآنی ، هیات های محبان اهل بیت (ع) ، تربیت بدنی ، آموزش های کلاسیک و غیر کلاسیک و….. پرداخت و خاطر نشان کرد : تمامی الویت های مباحث فرهنگی و تربیتی بر مبنای نیل به روحیه ؛ تقویت بنیه مذهبی ، تعاون ، همدلی ، همکاری ، تحمل و تعامل با دیگران ؛ غیرت افزایی و.. می باشد به نحوی که هر یک از برنامه های پیشنهادی با این ارزش ها تضاد داشته باشد یا دچار تغییر و یا حذف خواهد شد .

 

حجت الاسلام رستمی همچنین به برخوردهای چند گانه بین فردی و اجتماعی بین روحانیت و مددجویان گریزی زد و گفت :نگرش روحانیت شاغل در زندان ها بر اساس آموزه های اصیل الهی می باشدودر نظام زندانبانی اسلامی تنها زمانی شما به عنوان روحانیت می توانید بر مددجو تاثیرات مثبت و موثر داشته باشید که خود را فردی برتر و مقرب تر به پیشگاه الهی ندانسته وبا این فرض پیش بروید که چه بسا فرد مددجو در سایر زمینه ها شاید از فرد نوعی ودیگران متقی تر باشد .

وی اقامه نماز با بهترین کمیت و کیفیت و همچنین گسترش ورزش باستانی را در زندانها بنا به ارزش گزاری های منابع و مراجع قابل استناد را از اصلی ترین الویت ها دانست و از حاضرین خواست تا به این دو مساله با نگاهی ویژه در زمینه اصلاحی و تربیتی بپردازند .

در ادامه روحانیون و کارشناسانمذهبی در سه کارگروه چگونگی بومی سازی برنامه ها و موضوعات ابلاغی ،بررسی راهکارهای ارتقاء نقش روحانیتدر فرایند اصلاح و تربیت مددجویان و نحوه ارتقاء تعامل روحانیت و مجموعه مدیریتی و مددجویان به بحث و تبادل نظر نشستند

.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور:
فرآیند آموزش و پژوهش سازمان زندانها نیازمند بازنگری است.
مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور از پروژه عمرانی و تالار اجتماعات آموزشی شهید دوست محمدی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت بازدید و در جریان روند ساخت طرحهای عمرانی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت؛ دکتر فرنیا مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانها در بازدید از این مرکز در خصوص اقدامات عمرانی صورت گرفته افزود: اجرای دقیق مقررات و افزایش فضای آموزشی و رفاهی در این مرکز باعث اثربخشی آموزشها گردیده است.
وی ضمن ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته تصریح کرد: مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت در سالهای اخیر اقدامات مثبتی را برای افزایش سطح علمی پرسنل زندانها انجام داده است که این امر توانسته است کارایی زندانبانان را افزایش دهد.
فرنیا اظهار داشت: زندانبانی به صورت یک علم باید بیش از گذشته و با پژوهش میدانی رشد کند که این امر با استفاده از مستند سازی تجربیات همکاران قابل انجام است.
وی ادامه داد: با اقداماتی که برای چارت اداری مراکز آموزش و پژوهش صورت خواهد گرفته شاهد آن خواهیم بود تا جایگاه مراکز آموزش را تقویت کنیم.مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان در حاشیه این دیدار بازدیدی از حوزه امتحانی دانشگاه علمی کاربردی و  نیز اقدامات عمرانی صورت گرفته  از جمله مجتمع فرهنگی فجر، کتابخانه و مهمانسرای این مرکز انجام داد. 

نشستی با حضور معاونین آموزش بسیج قوه قضائیه در مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت سازمان زندانها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت سازمان زندانها؛ محمدرضا صارمي فرمانده مرکز بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری در این نشست گفت: بسیج به عنوان یکی از ارکان مهم در کشور باید سعی نماید در همه امور به نظم و برنامه ریزی معروف شود تا این فرهنگ به صورت یک هنجار ملی در همه اقشار جامعه تقویت شود.

وی تصریح کرد: بسیج باید در بخش فضای مجازی نیز ورود کند همانگونه که در فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع شورای عالی فضای مجازی مطرح شد باید برنامه ریزی جدی برای مقابله با تهدیدات سایبری که از سوی دشمن صورت می گیرد انجام شود تا رشد کیفی تری را در این حوزه داشته باشیم.

همايون احمدي خطير معاون آموزش بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری نیز در این نشست ضمن اقدامات انجام گرفته در حوزه حلقه صالحین تاکید کرد: این حلقه باید طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب هرچه سریعتر و با کیفیت تر در ادارات برگزار شود تا ثمره این حلقه ها در جامعه دیده شود.

ایمانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید لاجوردی سازمان زندانهای کشور نیز در این نشست به دستاوردهای صورت گرفته در صورت تشکیل حلقه های بسیج اشاره و یادآور شد: تشکیل این حلقه ها سبب می شود افراد در صورت موفقیت در انجام کاری این تجربه را در اختیار سارین نیز قرار داده و روزبروز این حلقه ها گسترش پیدا کند.

در پایان جلسه نیز معاونین آموزش حوزه ها و پایگاه ها به ارائه گزارش عملکردی در حوزه حلقه صالحین پرداختند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور از پروژه عمرانی و تالار اجتماعات آموزشی شهید دوست محمدی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت بازدید و در جریان روند ساخت طرحهای عمرانی قرار گرفت.

 به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت؛ دکتر فرنیا مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانها در بازدید از این مرکز در خصوص اقدامات عمرانی صورت گرفته افزود: اجرای دقیق مقررات و افزایش فضای آموزشی و رفاهی در این مرکز باعث اثربخشی آموزشها گردیده است.

وی ضمن ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته تصریح کرد: مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت در سالهای اخیر اقدامات مثبتی را برای افزایش سطح علمی پرسنل زندانها انجام داده است که این امر توانسته است کارایی زندانبانان را افزایش دهد.

فرنیا اظهار داشت: زندانبانی به صورت یک علم باید بیش از گذشته و با پژوهش میدانی رشد کند که این امر با استفاده از مستند سازی تجربیات همکاران قابل انجام است.

وی ادامه داد: با اقداماتی که برای چارت اداری مراکز آموزش و پژوهش صورت خواهد گرفته شاهد آن خواهیم بود تا جایگاه مراکز آموزش را تقویت کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان در حاشیه این دیدار بازدیدی از حوزه امتحانی دانشگاه علمی کاربردی و  نیز اقدامات عمرانی صورت گرفته  از جمله مجتمع فرهنگی فجر، کتابخانه و مهمانسرای این مرکز انجام داد.  

مدیر کل زندانهای استان در این جلسه به خدمات دهی به ۹۵۰ نفر از مددجویان پس از آزادی در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت : اشتغال در میان مددجویان چه در زمان تحمل حبس و چه پس از آزادی یکی از اصلی ترین دغدغه های سیاست  نظام زندانبانی می باشد که لازم است با تعامل نهاد های مختلف از جمله ؛ بنیاد تعاون زندانیان ، انجمن حمایت از زندانیان ، کارخانجات و مراکز تولیدی در سطح شهرستان های مربوطه و… به این مهم بیشتر توجه شود .

مصطی محبی در بازدید از محل اتاق مانیتورینگ و کنداکتور محل در حال تکمیل تجیهزات ابراز امیدواری کرد : بااستمداد و تعاملات سازنده مسئولین مراجع قضایی ذی ربط و  اتمام و پایان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری طرح پابند الکترونیک ۳۰ درصد از مددجویان زندانهای استان مشمول این طرح قرار بگیرند .

وی به محسنات و مزایای اجرای طرح پابند الکترونیک گریزی زد و به ابعاد مختلف عاطفی ، اجتماعی ، اقتصادی و….پرداخت و گفت : با نگاهی هر چند سطحی می توان به امتیازات فردی و اجتماعی طرح مذکور پی برد چرا که حضور فیزیکی هر شخصی به عنوان سرپرست و حامی آن فرد در خانواده جای بحث و مجادله ندارد.

این خبر می افزاید اجرای طرح  پابند الکترونیک در کشور با همکاری قوه قضائیه (مرکز آمار و فناوری اطلاعات )، سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت در حال پیگیری و تکمیل روند اجرایی می باشد .

لازم به ذکر است مددجویانی که مرتکب جرایم تعزیری از درجه ۵ تا ۸ شده اند در صورت وجود شرایط ؛ وجود جهات تخفیف ، پیش بینی اصلاح مرتکب جرم ، فقدان سابقه کیفری موثر ، رعایت تدابیر و اجرای دستورات دادگاه و جبران ضرر و زیان وارده به شاکی می توانن از این طرح استفاده کنند .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان تهران ؛ در همایشی که با حضور مدیران ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی برگزار شد از اساتید برگزیده واحداستان تهران تجلیل به عمل آمد .

در این مراسم دکتر علی اسمعیلی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان در حوزه آسیب شناسی اجتماعی و جامعه شناسی توسعه به عنوان مدرس نمونه انتخاب و از سوی هیات داوران لوح تقدیر دریافت نمود.

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...