استفاده بدون مرز از فضای مجازی افیونی برای تغییر ساختار خانواده‌های ایرانی است

رییس مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت گفت: یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی که جوامع امروزی به آن مبتلا شده اند، استفاده بدون مرز خانواده‌ها از فضای مجازی است که سبب ضعف بنیان خانواده و تغییر ساختارها و سبک زندگی خانواده های ایرانی شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت سازمان زندانهای کشور؛ علی اسمعیلی رییس مرکز در جلسه پایانی شورای اداری مرکز در جمع کارمندان مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت افزود: استفاده از فضای مجازی نه تنها باعث تغییر شکل روابط میان اعضای خانواده شده، بلکه سطح توقع از زندگی مشترک را نیز تغییر داده است.

وی تصریح کرد: فرزندان به جای برقراری ارتباط با والدین، سرگرم ارتباطات مجازی و سرگرمی‌های فضای مجازی شده و از ارتباطات واقعی و آموزش‌های مورد نیازشان دور شده‌اند.

دکتر اسمعیلی در تبیین آسیبهای پیش روی فضای مجازی در خانواده‌ها خاطر نشان کرد: زوجین این فضا را محلی برای اختلافات خانوادگی‌شان قرار داده‌اند و به جای استفاده از نظرات کارشناسان، خود را در معرض راهنمایی‌های غلط مطرح شده در این فضا قرار می‌دهند. این فضا حتی زمینه را برای سردی روابط زناشویی فراهم ساخته است. این موارد و موارد بسیار دیگر، همگی ناهنجاری‌هایی هستند که فضای مجازی زمینه‌ساز آن بوده است.

وی در بیان راهکارهای موجود برای جلوگیری از فروپاشی خانواده‌ها اضافه کرد: بایستی در جهت استفاده صحیح از فضای مجازی، فرهنگ‌سازی بیشتری در زمینه استفاده از این فضا صورت گیرد و قوانین بازدارنده‌تری برای جلوگیری از سواستفاده‌گران در این فضا مورد تصویب قرار گیرد تا شاهد تقویت بنیان خانواده‌ها باشیم.

رییس مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه هفت ضمن تبریک بمناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، سبک زندگی و منش حضرت زهرا(س) را در هر عصر  و هر نسلی به عنوان الگوی تمام زمانها معرفی کرد و در پایان نیز به کارکنان زن مرکز لوح تقدیر و هدایایی اهدا نمود.

خواندن 859 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...