حضور مردم در صحنه وتابعیت از ولایت فقیه رمز بقای نظام اسلامی است

دکتر جهانگیر در جمع پورشور مردم حاضر در نماز جمعه قرچک گفت: امام خمینی(ره) در عصر ظلمت و تاریکی، نعمت حکومت الله را به مردم ارائه نمود.

رئیس سازمان زندان ها که در مراسم راهپیمایی مردم قرچک شرکت نموده بود پس از برگزاری راهپیمایی در جمع نمازگزاران گفت: بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سه محور اصلی را مورد اهتمام خویش قرار داد.

وی گفت: اولین‌همت امام راحل، دغدغه مسلمانان عالم بود.

دکتر جهانگیر تصریح کرد: در این دغدغه تمام مسلمانان جهان مورد توجه ایشان بود.

رئیس سازمان زندان ها گفت: دومین همت امام بزرگوار ما اهتمام به امور جامعه انسانی بود که در این بخش تمام مظلومان و مستضعفین عالم مورد توجه ایشان بود.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه بیان داشت: مبارزه با مظاهر جاهلیت نوین چه در عرصه داخلی و چه در عرصه خارجی سومین همت آن بزرگ مرد بود.

دکتر جهانگیر افزود: امام راحل برای رسیدن به این اهداف یک استراتژی چند ضلعی را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: اولین ضلع این استراتژی، حفظ اصل اسلام بود. امام عزیزمان اسلام و ارزش های مترقی آن را در خطر می دید و با این تشخیص دقیق اسلام ناب محمدی را به عنوان یک اسلام جهان شمول و فرا نهادی عرضه نمود.

مشاور رئیس دستگاه قضا افزود: اسلام مدنظر امام خمینی(ره) اسلامی است که در آن نهادهایش مقتدر است و به عنوان مثال نهاد مسجد صرفاً محل برگزاری نماز نیست بلکه پایگاهی برای حفظ ارزش های اسلامی  و ارتقاء جنبه های اجتماعی زندگی امت مسلمان است.

وی ادامه داد: امروز نماز جمعه فقط یک نماز صرف نیست بلکه محلی برای شناخت دسیسه های دشمن است و حج با اصل برائت از مشرکین که امام بزرگوار آن را تبیین کردند اجتماعی برای بیزاری جستن از مظاهر شرک است.

این مقام ارشد قضایی بیان داشت: اسلام مدنظر امام اسلام جهان شمول است که از تمام مظلومان جهان فارغ از مرزهای جغرافیایی را مورد حمایت و توجه قرار داده است. از همین رو امروز چشم امید تمام مسلمانان و مظلومان جهان به این نظام است.

وی تصریح کرد: اسلام مورد تاکید امام خمینی(ره) اسلامی است که برای تمام شئون زندگی ما از قبل از تولد تا بعد ازمرگ برنامه دارد و علاوه بر تاکید بر نظارت فردی و ارائه برنامه های فردی و اجتماعی، نظارت ولی، پیامبر، امام، فرشتگان و خدا را بر امور ما مورد توجه قرار می دهد‌.

دکتر جهانگیر در ادامه عنوان داشت: امام راحل بدرستی دریافته بود که برای استقرار این اسلام چاره نیست جز استقرار نظام اسلامی چرا که برخی ویژگی ها و برخی نهادهای مورد نیاز این اسلام صرفاً در سایه حکومت اسلامی محقق می شود‌.

وی افزود: از این رو حضرت امام خمینی، نظریه ولایت فقیه را که علمای بزرگ اسلام قرن ها پیش مطرح نموده بودند را دوباره مطرح و احیاء نمود چرا که ایشان رمز موفقیت را در توجه به اصل ولایت فقیه می دانست.

رئیس سازمان زندان ها گفت: امروز ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی ما، ولی فقیه است و این دستاورد بزرگ‌امام عزیزمان بود که به درستی و هوشمندی این مساله را دریافت که برای حفظ اسلام و نظام اسلامی به وجود ولی فقیه به عنوان یک اسلام شناس آگاه، مدیر و مدبر و شجاع نیاز داریم.

دکتر جهانگیر سومین ضلع استراتژی مورد نظر امام(ره) را حفظ امت اسلامی تشخیص داد و به خوبی دریافت که برای حفظ حکومت اسلامی باید مردم و قدرت مردم و مسلمین را مورد توجه قرار داد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه افزود: امام خمینی(ره) در بحث امت اسلامی بر مساله وحدت و پرهیز از تفرقه تاکید داشت و این وحدت را بین فرق مختلف شیعه و سنی و بین آحاد مردم مطرح نمود.

وی بیان داشت: بیداری لازمه وحدت و از بین بردن تفرقه است و بیداری زمینه ساز هوشیاری و هوشیاری مقدمه بصیرت است که همه ما باید در این مسیر حرکت نماییم. و دستور امام بزرگوارمان را مورد توجه قرار دهیم.

این مقام ارشد قضایی گفت: امام عالی مقام ما برای حفظ امت اسلامی بر آمادگی مادی و معنوی مردم تاکید داشت چرا که مردم ما همیشه دشمنانی داشته که در صدد ضربه زدن بوده و هستند.

دکتر جهانگیر حضور مردم در راهپیمایی ها، انتخابات و عرصه های مختلف را نشان از آمادگی و شناخت مردم نسبت به شرایط زمان دانست و گفت: حضور مردم رمز بقای نظام اسلامی است و تا وقتی که مردم ولایت مدار در عرصه های مختلف حضور دارند تمامی نقشه های دشمنان بی اثر خواهد بود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه بحث آمادگی مادی و معنوی گفت: امروز یکی از ترفند های نظام های سلطه استفاده از فضای مجازی، اینترنت و ماهواره است که باید همه ما این خطر را بشناسیم و مراقب باشیم.

وی افزود: این خطر امروز به خانه های ما رسیده و همه ما باید برای حفظ ارزش های دینی و فرهنگی مان مراقب باشیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه ادامه داد: یکی دیگر از حربه های دشمن القاء ضعف و ناتوانی به توانایی های جامعه و توانمندی های درونی است که این مساله نباید ما را از توانایی های خودمان غافل نماید.

دکتر جهانگیر گفت: وظیفه داریم در خانواده، محل کار و جامعه جنبه های فرهنگی اسلام را توسعه بدهیم و دغدغه های رهبر معظم انقلاب را  در خصوص مقابله با فساد مورد توجه و عمل جدی قرار دهیم.

وی افزود: اگر می خواهیم اسلام واقعی داشته باشیم باید نظام اسلامی حفظ شود و اگر می خواهیم نظام اسلامی حفظ شود باید در حفظ اصل ولایت فقیه و پشتیبانی از آن همت عالی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در این صورت است که هیچ قدرتی در هیچ کجای دنیا نمی تواند چشم طمع بر این سرزمین و عزت آن داشته باشد.

دکتر جهانگیر افزود: تهدیدها وقتی قابل اعتناست که ما در داخل خودمان را ضعیف بدانیم که این نیز از القائات استکبار است امام بحمدالله و تحت رهبری های پیامبرگونه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در عرصه ای مختلف بویژه پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی نشان دادیم که توانایی ما انکار ناپذیر است.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: دشمنان و در راس آنها آمریکا و انگلیس وقتی منافع خود را در خطر دیدند با ایجاد جریان های مجعول داعش و طالبان و… سعی در ایجاد تفرقه و ناامید کردن مردم بوده و هستند اما اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی حکومت دینی نقشه های آن ها را نقش بر آب کرده است.

وی ادامه داد: همانگونه که امام خمینی(ره) با تاسی از سرور مظلومان جهان این درس را به ما یاد دادند که هرگز حاضر نیستیم تن به ذلت دهیم امروز ما با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس و مرگ بر جریان های نفاق که در صدد ارائه چهره دروغین از اسلام هستند بیزاری خود را از آنان اعلام می داریم و با وحدت و الگوی اسلام ناب محمدی(ص) دست آنان را رو می کنیم.

وی تصریح کرد: ما با اتکاء به خداوند و تحت رهبری های داهیانه رهبر عظیم الشان انقلاب و پشتیبانی مردم هر توطئه ای را خنثی خواهیم کرد.

دکتر جهانگیر در پایان سخنان خود که با شعارهای تکبیر نمازگزاران همراه بود گفت: حضور ما در صحنه های مختلف انقلاب ضامن بقاء و توسعه و انشاالله صدور ارزش های انقلاب به جهان خواهد بود.

خواندن 1096 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...