اولین جلسه آموزشی مسئولان روابط عمومی زندانهای استان تهران برگزار شد مطلب ویژه

در اولین جلسه آموزشی مسئولان روابط عمومی زندانهای استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به نقش ارزشمند این واحد به عنوان گوش شنوا و چشم بینای هر سازمان گفت: روشنگری و اطلاع رسانی دقیق، به روز و مستند از تمامی برنامه های اصلاحی و تربیتی مانند برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی در زندانها و انعکاس شایسته این اقدامات در راستای درک درست و کامل از فضای اصلاحی حاکم بر زندانها مهمترین وظیفه روابط عمومی است.

 

مدیرکل زندانهای استان تهران در اولین جلسه آموزشی مسئولان روابط عمومی زندانهای تابعه گفت: افرادی که در روابط عمومی خدمت می کنند باید ضمن روشنگری و اطلاع رسانی دقیق، روشن، به روز و مستند از تمامی برنامه های اصلاحی و تربیتی مانند برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی در زندانها و نیز اقدامات انساندوستانه در راستای رعایت حقوق شهروندی، حفظ کرامت زندانیان و خانواده های آنان و انعکاس شایسته خدماتی در سطح ستاد دیه، انجمن حمایت زندانیان و مرکز مراقبت بعد از خروج در سطح جامعه، با ترفندهای گوناگون رسانه های بیگانه که واقعیات را وارونه جلوه می دهند، مقابله کنند.

حیات الغیب ادامه داد: ارتقای اعتبار سازمانی و آشنایی مردم با خدمات انجام گرفته در زندانها با شناسایی نقاط ضعف و قوت و تلاش در جهت یافتن راهکارهای لازم با بهره گیری از مطالعات و تحقیقات به روز جهانی و اسلامی توسط مسئولان روابط عمومی ها امکان پذیر است و مشاور امین و مطمئن مدیران خواهند بود.

وی همچنین خطاب به شرکت کنندگان در جلسه گفت: زمانی می توانید موفق باشید که هم در سطح داخل و هم خارج از سازمان، ارتباط موثر با رسانه ها، افکار عمومی و نهادها داشته باشید که اگر به نحو صحیح در خدمت اهداف متعالی سازمان پیش برود، باعث ایجاد تحولات مثبت و سازنده خواهد بود.

 

در ادامه جلسه، احمد افروز کارشناس روابط عمومی سازمان زندانها نیز ضمن تأکید بر نقش روابط عمومی ها به عنوان پل ارتباطی بین سازمان و جامعه گفت: به دلیل تعداد جمعیت زندانی و وسعت جغرافیایی این استان، انتظار بیشتری از روابط عمومی نسبت به استان های دیگر چه در داخل سازمان و چه در سطح جامعه و اصحاب رسانه وجود دارد.

وی ضمن آموزش نکات مهم تنظیم خبر و گزارش ادامه داد: در اطلاع رسانی صحیح، نحوه صحیح خبرنویسی و استفاده از علم روز این هنر نقش مهمی دارد. روزانه فعالیتهای مثبت زیادی در زندانها صورت می گیرد ولی اگر به موقع و درست ارائه نگردد، نگرش افکار عمومی تغییر واقع گرایانه نخواهد داشت.

همچنین در این جلسه، مسئولان روابط عمومی اداره کل، زندانهای تابعه، ستاد دیه و مرکز مراقبت بعد از خروج مشکلات این حوزه را مطرح نمودند که راهکارهای لازم توسط مدیرکل استان ارائه گردید و قول مساعد داد به زودی با تجهیز امکانات، برگزاری جلسات موثر ماهانه در زندانها و معرفی روابط عمومی های برتر مراکز در پایان هر فصل، اطلاع رسانی صحیح و روشنگرانه گام های موفقی بردارد. 

خواندن 456 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...