در مرکز آموزش از تمامی معلمان شاغل در سطح زندانهای استان تهران تجلیل شد. مطلب ویژه

با حضور مدیر کل محترم زندانهای استان ، مدیرکل محترم دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور ، معاون محترم سلامت اصلاح و تربیت، دکتر افروز از اساتید ممتاز دانشگاه تهران،شفیعی پور معاون آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و تمامی معلمان شاغل در سطح زندانهای استان از مقام شامخ معلمین تجلیل شد .

در این همایش مصطفی محبی مدیر کل زندانهای استان تهران با بیان این نکته که ۵۲ معلم در مراکز آموزشی سطح زندانهای استان مشغول به تدریس بوده الویت آموزش کلاسیک در زندانها را یادآور شد و گفت : معلمی در هر شریطی کاری بس خطیر و بسیار حساس می باشد که این شغل اگر مقرر شود در میان مددجویان زندانها باشد حساسیت آن چند برابر می شود چرا که کار با قشر آسیب دیده و بزهکار مددجویان در قالب تدریس و آموزش تبحر و انعطاف خاصی را می طلبد .

 

مدیر دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور در ادامه با انبیایی خواندن شغل معلمی از ابتدای خلقت به بیان آیات و احادیث پیرامون تعلیم و تربیت پرداخت و افزود : پیامبران و اولیاء الهی در تمامی ادیان در چهارچوب مصلح به آموزش در میان امت های خویش برگزیده شده اند که نقش والای تعلیم و تهذیب و تحصیل را در جوامع بشری نشان می دهد .

حجت الاسلام رستمی در ادامه خاطر نشان کرد : تنها در صورتی ما شاهد تاثیر گزاری شگرف و عمیق بین معلم و متعلم خواهیم بود که در آن متعلم با تمام معنا معلم خویش را ناجی و ناصح ومصلح خویش بداند در غیر این صورت نقش آموزش و پرورش کاملا عقیم و گاه مضر خواهد بود.

 

دکتر افروز نیز در سخنانی به مهندسی رفتار با محوریت آموزش موثر به بیان تجربیاتی مثبت و راهکارهای پیشنهادی در اصلاح و تربیت مددجویان در زندان ها گریزی زد و گفت : با توجه به مطالعات انجام شده در بحث آموزش و اصلاح مددجویان با قاطعیت می توان ابراز داشت تا زمانی که محبوبیت ، مقبولیت و موفقیت در میان معلمان تبلور پیدا نکند انتظار آموزش موثر و تغییر در متعلمان امری عبث و بیهوده است .

 

در پایان با اهداء لوح سپاس و هدایایی از معلمان حاضر در جلسه تجلیل شد .

خواندن 185 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...