روحانیون شاغل در سطح زندان های استان تهران طی برگزاری کارگروه های از پیش تعیین شده در محل مرکز آموزش منطقه ۷ سازمان زندان های کشور تشکیل جلسه دادند .

با حضور مدیر کل زندان های استان ، مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ، سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت و روحانیون شاغل در سطح زندان های استان طی برگزاری کارگروه های از پیش تعیین شده در محل مرکز آموزش منطقه ۷ سازمان زندان های کشور تشکیل جلسه دادند.

 

مدیر کل زندان های استان در ابتدای جلسه با بیان این مطلب که ۶۰ روحانی فعال به صورت تمام وقت هم اکنون در سطح زندان های استان مشغول به فعالیت هستند از روحانیت در زندانها به عنوان سنگ های صبور و نمادهای مهربانی و پذیرش یاد کرد و افزود : دست آوردهای فرهنگی و مذهبی در زندانهای استان از جمله در حوزه ستاد اقامه نماز که تقریباً هر ساله به عنوان دستگاه برتر اجرایی در استان منتخب می شویم مرهون زحمات قشر معزز روحانیت می باشد .

مصطفی محبی به وجود ۲۱۷ نمازخانه در زندانهای استان اشاره کرد و گفت : روحانیون شاغل در زندان ها با ظرافت خاصی گزینش گردیده اند که این امر نشان از اختصاصی بودن اصلاح و تربیت بر مبنای آموزه های مذهبی در میان مددجویان می باشد .

 

 

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور نیز در ادامه به خط مشی اقدامات فرهنگی و تربیتی اشاره نمود و به اختصار و اختصاص به مباحث فرهنگی و تربیتی از جمله سیاست گزاری در حوزه های قرآنی ، هیات های محبان اهل بیت (ع) ، تربیت بدنی ، آموزش های کلاسیک و غیر کلاسیک و….. پرداخت و خاطر نشان کرد : تمامی الویت های مباحث فرهنگی و تربیتی بر مبنای نیل به روحیه ؛ تقویت بنیه مذهبی ، تعاون ، همدلی ، همکاری ، تحمل و تعامل با دیگران ؛ غیرت افزایی و.. می باشد به نحوی که هر یک از برنامه های پیشنهادی با این ارزش ها تضاد داشته باشد یا دچار تغییر و یا حذف خواهد شد .

 

حجت الاسلام رستمی همچنین به برخوردهای چند گانه بین فردی و اجتماعی بین روحانیت و مددجویان گریزی زد و گفت :نگرش روحانیت شاغل در زندان ها بر اساس آموزه های اصیل الهی می باشدودر نظام زندانبانی اسلامی تنها زمانی شما به عنوان روحانیت می توانید بر مددجو تاثیرات مثبت و موثر داشته باشید که خود را فردی برتر و مقرب تر به پیشگاه الهی ندانسته وبا این فرض پیش بروید که چه بسا فرد مددجو در سایر زمینه ها شاید از فرد نوعی ودیگران متقی تر باشد .

وی اقامه نماز با بهترین کمیت و کیفیت و همچنین گسترش ورزش باستانی را در زندانها بنا به ارزش گزاری های منابع و مراجع قابل استناد را از اصلی ترین الویت ها دانست و از حاضرین خواست تا به این دو مساله با نگاهی ویژه در زمینه اصلاحی و تربیتی بپردازند .

در ادامه روحانیون و کارشناسانمذهبی در سه کارگروه چگونگی بومی سازی برنامه ها و موضوعات ابلاغی ،بررسی راهکارهای ارتقاء نقش روحانیتدر فرایند اصلاح و تربیت مددجویان و نحوه ارتقاء تعامل روحانیت و مجموعه مدیریتی و مددجویان به بحث و تبادل نظر نشستند

.

خواندن 194 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...