مراسم معارفه سرپرست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان برگزار شد مطلب ویژه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران ، با حضور مدیر کل زندانهای استان ، معاونین ،مدیران ستادی و روسای زندان های سطح استان مراسم معارفه سرپرست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان برگزار شد .

در ابتدای این مراسم مدیر کل زندانهای استان با تبریک حلول ماه مبارک شعبان ، فرارسیدن سال نو باستانی وتجلیل ازخدمات ارائه شده از سوی رشیدی معاون اسبق سلامت واصلاح تربیت گفت : در تعطیلات نوروز با بازدید و بازرسی های که از تمامی ندامتگاه ها و مراکز تابعه استان داشتیم شاهد آمادگی کامل و حضور مناسب پرسنل در ندامتگاه ها بودیم که این امر ناشی از برنامه ریزی  و اتخاذ تدابیر  مناسب مسئولین و همکاران می باشد که امید است با تحولات مثبت و سازنده در سال جدید با عنایت الهی خدمات رسانی در عرصه زندانبانی را در بهترین حالت ممکن به منصه ظهور برسانیم .

مصطفی محبی در ادامه با اشاره به رسالت معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت در سطح زندان های کشور؛ این معاونت را یکی از مهمترین مولفه های انگیزه ساز فعالیت ها در حیطه زندانبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد :همانگونه که در وظایف سازمانی این معاونت و درحکم سرپرستی تاکید شده است  اداره بهداشت و درمان ، فرهنگی و تربیتی ، اشتغال و حرفه آموزی ، مددکاری ، مرکز مراقبت پس از خروج و زیر شاخه های مربوطه، طبعاً اصلی ترین اهداف سازمان زندان های کشور را عهده دار هستند؛ چه واحد مددکاری که در آن مددکار می تواند مهره ای اساسی  درایجاد آرامش روانی در جو زندان باشد و چه واحد بهداشت و درمان که شاخص های استاندارد زندانبانی در سطح بین المللی در زمینه های سلامت زندانیان ، آمار بیماریهای پرخطر و میزان خودکشی و خود زنی و ……..می باشد .

وی در ادامه بر حساسیت بیشتر در رصد همکاران و ارزش گذاری اقدامات از سوی آنان اشاره کرد و تاکید کرد : تفکیک قایل شدن بین کارمندان در زمینه های شغلی و گوش زد نمودن کم و کاستی های مورد انتظاربا تکنیک های خاص مدیریتی و مثمر ثمر یک ابزار مهم در ارتقای سیستم اداری می باشد که نباید در بین مسئولین مغفول یا مورد انفعال قرار بگیرد .

اسمعیلی سرپرست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت نیزدر این مراسم افزود : سطح ونوع انتظارات از سازمانها و ادارات  در نظام اداری ملی از سوی مسئولین بالا دست کاملا دچار تحول شده است که لازمه برآورده نمودن این سطح از انتظارات داشتن علم روز مدیریت و همچنین آگاهی و اشراف به این انتظارات است که می بایست تمامی همکاران با آن آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی به بیان لزوم داشتن اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت در انجام سیاست های زندانبانی نیز پرداخت و نداشتن اهداف در سه سطح را آفت هر شغل و حرفه ای خواند و گفت : انضباط کاری ، حضور مستمر و مفید ،همکاری و هم یاری داشتن که منجر به کار و فعالیت واقعی در کف زندانهای استان صورت گیر تنها ملاک ارشمند ما در برآورد فعالیت ها خواد بود .

خواندن 740 دفعه
بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...